Юлія Доценко та Мілка

Організатор та соавтор проекту «Мода без породи», засновник Фонду допомоги безпритульним тваринам «Best Friends Ukraine», засновник онлайн проекту «Бездомные животные Украины», автор проекту «Одягни ялинку у вишиванку», директор продакшену Made in Ukraine, ювелірний дизайнер.

Фото: Сергій Сараханов

Візажист: Олена Колесник

Стиль: Ганна Іванова

Локація: кафе Charlotte

Як у вас з’явився домашній вихованець?

Мілці близько 4 років, 3 з яких вона живе зі мною 🙂 Зустріч була доленосною. Вранці в кінці січня я прокинулася і у мене не виходила з голови думка, що по дорозі на гору Тотоху, яка під Богуславом, я знайду рижика. Я не знала, буде це кошеня, собака або доросла кішка. Коли ми поверталися додому, то незаплановано вирішили заїхати на заправку. Ми провели там багато багато часу і ось коли я йшла до виходу, моя Мілка вбігла в саму будівлю заправки чогось злякавшись. Я вийшла на вулицю з нею, тому що співробітники АЗС її вигнали, і сіла поруч з нею та гладила. Вона уткнулась мордочкою мені в руку. І я не змогла поїхати без неї!

Чому не купили породисту тварину?

Останню породисту тварину я купила 10 років тому. Йорк Софія досі живе з нами 🙂 З 2012 року (початок моєї волонтерської діяльності) я зрозуміла, що більше ніколи не куплю друга! Як звучить геніальний слоган Молодіжної Ліги захисту тварин — «Для дружби не важлива порода!».

Як змінилося тварина, після того, як ви забрали його додому?

На жаль, я не знаю яка Мілка була до зустрічі зі мною. І мрію, щоб вчені винайшли якусь штуку, за допомогою якої всі тварини, могли розповісти як вони потрапили на вулицю або в небезпечну для життя ситуацію. Я вважаю свою собаку щасливою, тому що веде вона саме так. В 4 роки вона ні краплі не подорослішала і залишається життєрадісною і безтурботним дурко.

Як змінилося ваше життя?

Я почала рано вставати і отримувати справжнє задоволення від півтора-двох часових прогулянок. Частіше стала їздити на природу, а походи на майданчики для собачників – моє улюблене заняття, адже там моя собака спілкується і грає з іншими собаками. Я вважаю це важливим, тому що моя Мілка дуже товариська і любить пустувати з іншими собаками.

Чи є в побуті різниця між породистою собакою / кішкою і не породистою?

Так, звичайно. Зараз, у літній період всі 4 мої тварини виїжджають до мами жити за місто. Ми, жартуючи, називаємо це місце «санаторієм» для наших тварин. Так ось ці 2 дворняги (Мілка і кішка Фая) нібито вважають, що повинні займатися чимось корисним і охороною домашнього побуту. Мілка весь день несе службу біля вхідних воріт, а Фая іноді приносить «їжу» у вигляді мишок та ящірок. Ми з нею серйозно розмовляємо, що їсти вдома є і не треба нікого вбивати. Слухається 🙂 А породисті кішка та собака просто улюблені і радують своєю красою та майже ніколи не шкодять. Нам з усіма нашими тваринами дуже пощастило 🙂

Що б ви порадили людям, які збираються взяти непородисту тварину?

Якщо Ви ще не зважилися завести тварину з вулиці або з притулку, то просто серйозно про це подумайте! Нехай вас стимулює думка про те, що ви зможете зробити щасливим тваринку, у якої найменше шансів стати домашнім і приголубленим. У нашій країні існує стереотип, що дворняги – це у бабусі і обов’язково в приватному будинку і на ланцюг.

Для розвіювання цього 100% міфу я і зробила цей проект!

Ви тільки подивіться на наших героїв! Колись нещасні, покалічені, як правило людиною, і без шансу на щасливе життя, тварини в люблячих руках стають вдячними, красивими, доглянутими.

Ви точно зможете змінити життя бідного знедоленого пухнастика коли дасте йому дах над головою, їжу та турботу.