Ганна Іванова та Італія

Архітектор, дизайнер, соавтор проекту «Мода без породи»

Фото: Цюпка Іван

Візажист: Eva Storm

Стиль: Ганна Іванова

https://www.facebook.com/anyamuzichenko

Чому вирішили завести собаку чи кішку? Що вас підштовхнуло?

Першу нашу собаню ми купували в сусідньому підїзді. Там народились щенятка і ми пішли «просто подивитись» — але коли в тебе є діти, то просто подивитись не вдасться.  Італія — наша друга тварина. Там була ціла детективна історія — я вкрала у місцевих алкоголіків вагітну собаку, вона народила, а через тиждень «хазяї» знайшли її та забрали із цуценятами. Ми довго шукали ту собачу сім’ю по підвалах, по гаражах та закутках, а коли знайшли, то всім вдалося знайти хорошу домівку. Всім окрім Іти. Тому ми  забрали її до себе.

Чому не взяли  породисту тварину?

А для мене нема різниці, чи має породу тварина, чи ні. В першу чергу це – друг, особистість. Вони — моя сім’я.

Є дуже красиві породисті і красиві безпородні. Ніяких гарантій в поведінці чи характері породистість не дає. Хіба що розмір можна спрогнозувати.

Як змінилась тварина після того, як ви її додому забрали? Були труднощі чи все було легко?

З будь-яким новим членом сім’ї є базові задачі — всіх подружити, зрозуміти характер, підкоригувати графік та побут. Іта дуже ляклива, тривожна та обережна. Ми дражнимо її соціопатом. Вона незвичайна, але в той самий час дуже ласкава та ніжна. В нашому спільному житті є свої нюанси, але це – не складнощі, просто особливості та й усе.

А як ваше життя змінилось? Що ви відчули, які емоції?

З її появою я осмілішала. Почала таскати додому знайдочок. Зрозуміла, що є одна значна різниця між «є собака —  немає собаки». А скільки їх — одна чи дві, чи три — не так вже і важливо.

А була у вас породиста тварина?

Ага, джек-рассел народного розведення. Жужа кличуть.

Чи є в побуті різниця між породистою собакою/кішкою чи дворняжкою?

Нема різниці. Принаймні, я не бачу.

Що б ви порадили людям, які збираються взяти тварину? І що б порадили тим, хто хоче взяти не породисту тварину?

Тварини — це діти, які ніколи не виростають і завжди потребують вашого піклування та турботи. Але вони і не почнуть вам грубити в підлітковому віці. Тварини — це велика, постійна відповідальність, а у відповідь ви отримаєте дуже щиру та чесну любов. У цій любові ніколи немає сумнівів, у ній немає соціального впливу.

Тому дуже раджу все зважити, перш ніж заводити будь-кого.

Зрадити тварину, пограти та кинути того, хто завжди вірний та щирий до тебе — це, напевне,  один із найнижчих проявів сильної людини.