Олександр Тодорчук та Марія Артеменко і Ганді

Олександр Тодорчук – лідер зоозахисного руху UAnimals, ініціатор всеукраїнського Маршу за права тварин, партнер агенції Gres Todorchuk PR.

Марія Артеменко — засновник і керівник Центру розвитку благодійносі, куратор проекту #ЩедрийВівторок в Україні, засновниця благодійного фонду «Клуб Добродіїв».

Фото: Тарас Переваруха

Стиль: Ганна Іванова

Локація: кафе «Charlotte»

Як у вас з’явився домашній вихованець?

М: У нас була ціла детективна історія. Спочатку ми ледь не забрали чорненьке цуценя на заправці вночі. Повернулись за ним через декілька днів, проїхавши більше 300 кілометрів, але виявилось, що він вже знайшов сім‘ю. Потім готові були взяти дівчинку з маленького притулку. Сашко запитав чи хоче вона поїхати з нами додому, а собака відвернулась і просто пішла від нас. Вирішили, що це знак! Вже з третьої спроби, завдяки проекту @Хочусобаку, ми знайшли Ганді — нашого кращого друга!

М: Сашко вперше проводив показ соціальної реклами про тварин від UAnimals у 2016 році. Ролики настільки вразили, що після ми вирішили знайти друга для нашої родини. Деякий час обговорювали, зважували чи потягнемо з нашим ритмом життя. Це було свідоме і дуже щасливе рішення!

Чому не купили породисту тварину?

М: Ми шукали друга, а не трофей. Ганді — найпородистий пес в світі! Адже не важливо як ти виглядаєш, а що несеш світу. Він улюбленець всіх наших рідних і друзів. І ще Ганді — супер красунчик!

Як змінилося тварина, після того, як ви забрали його додому?

С: Це питання краще задати самому Ганді! Якщо серйозно, то в перший вечір він гавкав на власне відображення в дзеркалі, але потім змирився зі своєю копією. Зі сторони здається, що Ганді став спокійнішим, наповнився ніжністю і теплом. Ми іноді навіть жартуємо, що він вважає себе котом. Тільки йому краще не кажіть. Ще він вже два роки підряд очолював колону із активістами на марші за права тварин, вітав всю країну з Новим роком.

С: Ми не відкриємо таємницю, якщо скажемо, що з появою собаки ти починаєш частіше виходити на вулицю. Знаєш усіх сусідських біглів та мопсів, а також стаєш майстром почухувань.

Чи є в побуті різниця між породистою собакою / кішкою і не породистою?

С: Різниці немає і бути не може! Самі по собі собаки різні і кожна має власний характер. Хтось бешкетує, хтось більш спокійний. Особливість може бути пов’язана хіба що із віком, у якому до вас потрапляє тварина.

Що б ви порадили людям, які збираються взяти не породисту тварину?

М: Якщо ви вже вирішили завести кудлатого друга, шукайте його серцем, а не очима!